הצוות המוביל בארגון המיילדות בישראל

יפעת הדר רובננקו , יו"ר ארגון המיילדות בישראל

שלום למיילדות המופלאות חברות ארגון המיילדות בישראל

שמי יפעת רובננקו, נשואה ליוסי ואמא לגל, איתי, אורי ומתן, מתגוררת בהוד השרון.

כמה מילים מתוך האני מאמין שלי :

לאחר שירותי הצבאי למדתי תואר ראשון ושני ברצף ושילבתי עבודה כמדריכת טיולים בארץ.

בגיל 28 , לקראת לידת בני השני ומפגש אישי עם מיילדת, החלטתי שמיילדות זה מה שאני רוצה לעסוק בו בחיים. המסע למימוש החלום להיות מיילדת היה ארוך ולמעשה הגעתי אליו רק בגיל 40 לאחר לידת בני הצעיר, מתן (מי אמר שיש גיל שמאוחר לחלומות ?)

מזה 10 שנים, אני מיילדת בבית החולים בלינסון. ובמקביל לעבודתי כמיילדת אני מלווה אנשים בסוף חייהם במסגרת הוספיס בית. אני אוהבת מאוד את עבודתי, מרגישה שאני ממלאת את הייעוד שלי ונותנת ערך מוסף מעצמי לכל אדם ויולדת שאני מלווה.

במהלך שנות עבודתי כמיילדת קיימת בי התשוקה להעצים, לשדרג ולעשות השינויים הנדרשים כדי להפוך את מקצוע המיילדת למקצוע הוליסטי ומוביל בעולמה של האישה. לא רק בלידה, אלא גם לפני ההריון, במהלכו ואחרי הלידה.

אני שואפת שכל ילדה אחרי בת מצווה, תכיר את המיילדת שמלווה את בנות המשפחה, מדריכה לבגרות, לאמצעי מניעה, מלווה בהריון ואולי אפילו בלידה, כי למדנו כ"כ הרבה, כי אנחנו כ"כ מוכשרות ויכולות שיהיה לנו יותר מכובע אחד. שכל יולדת תוכל לבחור היכן היא רוצה ללדת, ושכל מיילדת תוכל לבחור האם היא רוצה ליילד בבי"ח, במרכז לידה, בבית או אולי ללוות הריון בקופת חולים או באופן פרטי.

מצאתי שהמקום להוביל ולשנות הוא ארגון המיילדות, פגשתי מיילדות נפלאות אקטיביסטיות חברתיות, צמאות לעשייה ולקידום מקצוע המיילדת.

הקמתי מערך מדיה ויחד עם שותפותיי הנפלאות, בנינו אתר אינטרנט עשיר בתכנים, 2 קבוצות פייסבוק נפלאות ועשינו מתיחת פנים לארגון.

יש עוד עשייה רבה לפנינו, להלן כמה מהיעדים המרכזיים שלי כמובילת הארגון:

  • בניית תשתית הארגון, שינוי התקנון והתאמתו לרוח הזמן.
  • שיח מקדם עם משרד הבריאות וקופות החולים כדי לדאוג שגם חשבוניות של מיילדות יוכרו להחזר מחברות הביטוח.
  • שיתופי פעולה עם ארגוני בריאות וחברה, כי בסופו של יום מיילדות ויולדות אחת היא.
  • פעילות מול משרד הבריאות וגורמים ממשלתיים לשיפור מצב התקינה בחדרי הלידה, כי המצב הגיע לנקודת רתיחה.
  • קידום מחקרים, הוצאת ניירות עמדה וקידום מחקר מיילדותי.
  • פיתוח מקצועי: נדאג לקדם את המקצוע שלנו ולהרחיב את סמכויות המיילדת בישראל.
  • פיתוח בית הספר ללימודי המשך כך שיהיה בית להעשרת הידע של כלל המיילדות.
  • קיום מפגשי מיילדות וסיעור מוחות, מתן כלים לפתיחת קליניקות.
  • הרחבת נוכחותנו ברשתות החברתיות ומתן מענה מקצועי ליולדות.

כדי שהחזון והשאיפות שלי לקדם את המקצוע הנפלא שלנו לטובת הנשים בהן אנו מטפלות יתקיים, אנו זקוקות  לארגון מיילדות חזק, נוכח ודינאמי, ארגון שמחובר לשטח, למיילדות שבחזית העבודה, ארגון שפועל בשקיפות, ארגון שמנוהל בצורה מקצועית לטובת כל המיילדות בישראל.

שלכן, יפעת

 

אסנת לוי, דוברת ארגון המיילדות בישראל

התואר הראשון שלי הוא בתקשורת וניהול. עבדתי כמנהלת הפקה של במאי סרטים מוכר איתו עשיתי סרט קצר וסדרה דוקומנטרית לערוץ 2 דאז.

לידת בני השני הפכה את עולמי. המיילדת בלידה הייתה בשבילי כמו שמש. כשיצאתי מחדר הלידה על אדי אוקסיטוצין אמרתי לבעלי ״תתכונן. אני הולכת להיות היא״. את המסע בדרך להיות מיילדת אני לא צריכה לספר לכן. אתן מכירות אותו על בשרכן. אך תחושת ייעוד והרצון ללוות אישה ברגע הכל כך משמעותי בחייה חיזקו את ידי בדרך.

ביום הראשון שלי בחדר לידה ניצבתי לראשונה מול החלום ושברו. מצד אחד באמת אין דבר מופלא קסום פלאי ונהדר יותר מהעבודה הזאת. מנגד ניתקלתי בכל כך הרבה קשיים, פחדים, אחריות, ״אילוצים״. זה גם כל מה שחלמתי וגם כל כך הרבה דברים שעליהם לא חשבתי.

היום, אחרי 7 שנים במקצוע, אני רוצה לשים את הזרקור עלינו המיילדות. היום אני מאמינה שאם נחזק את הכוח של המיילדות בישראל, נדאג לקידום מקצועי שלנו, למקצועיות שלנו, להרחבת הסמכויות שלנו, לטיפוח השאיפות והחלומות שלנו, לתפישה נכונה של המקצוע שלנו בציבור, לאחד את כוחנו ולבדל אותו ממקצועות אחרים, נוכל באמת לשנות את המציאות לנשים ויולדות בישראל.

אני מאמינה שארגון המיילדות בישראל יכול וצריך להיות ארגון מוביל דעה בתחום ההריון והלידה בישראל.

אני מציעה את עצמי לתפקיד הדוברת של הארגון מתוך רצון אמיתי לספר עלינו המיילדות בכבוד והערכה למקצוע ולנשים הפועלות בו.

אני מתחייבת תמיד להביא לקדמת השיח את הכוונות הטובות, המקצועיות והלב הרחב שמנחה אותנו בעבודתינו.

בהערכה רבה לכולכן: אסנת

יובל יפה מושקוביץ, גזברית ארגון המיילדות בישראל

מגישה את מועמדותי לתפקיד גזברית הארגון.

מיילדת חדר לידה במרכז הרפואי 'הלל יפה' משנת 2013 . לפני כן עבדתי במחלקת טיפול נמרץ ופגים, משנת 2010 ועד סיום לימודי קורס על בסיסי במיילדות. את לימודי סיעוד התחלתי בידיעה ברורה מה הכיוון התעסוקתי שלי, שהמטרה הסופית הייתה להיות מיילדת.

במהלך שנותי כמיילדת הדרכתי מיילדות חדשות, משתלמות בקורס מיילדות וסטודנטיות לסיעוד. כאשר לנגד עיניי חיזוק מעמד הסיעוד בישראל ומעמד המיילדת בפרט.

אני מאמינה שאנחנו מגשימות לנשים חלום! כל אחת והחלום שלה וגם אם הדרך לא מתקדמת בדיוק כפי שהיא קיוותה, אני יודעת שיש בכוחנו להשפיע על החוויה.

כבת לרופאה, עבודה בבית חולים הייתה הכיוון האחרון שחשבתי שאפנה אליו. אבל אחרי שבגיל 20 נכחתי בלידה, משהו השתנה. לקח לי עוד כמה שנים להבין שזו הדרך המקצועית שלי וכשהתחלתי הבנתי שאני במקום. למרות הידיעה הזה המקצוע הכי מדהים שיש, הוא מלווה בלא מעט תסכולים. זו מערכת קשה ומפה המוטיבציה לשנות.

את התנדבותי לארגון המיילדות התחלתי לפני כשנה. בשנה הזו נחשפתי לנשים מעוררות השראה ומצאתי בית של נשים, שכמוני, חשוב להן לקדם את פני המיילדות בארץ, להוביל תהליכים ולחזק את כל אוכלוסיית המיילדות. מצאתי קהילת נשים שתורמת מזמנה, בידיעה שיחד ניתן יהיה להביא לשינויים ושיפור פני המיילדות בארץ.

המיילדות הן משאב חשוב ויקר ואני יודעת שיש בכוחנו להשפיע לא "רק" על חוויות הלידה של נשים והתא המשפחתי שלהן, אלא על בריאות האישה ברוב שנות חייה- בריאות פיזית ובריאות נפשית.

כחלק מהתנדבותי בארגון לקחתי על עצמי את נושא הרישום והסליקה. הצלחנו להגדיל את כמות החברות בארגון ביותר מפי 2, ליצור מערכת ממוחשבת לרישום ותיעוד מסודר של כל החברות. בשיתוף פעולה עם הגזברית הנוכחית, ארגנו אופציות גבייה דיגיטליות נוחות לשימוש ועוד עשייה מרובה בקידום האתר.

טניה שטיינבוק גורליק, יו"ר ועדת תרבות בארגון המיילדות בישראל

בת 39, נשואה + 3 ילדים, אחות מוסמכת מזה 14 שנים, בעלת תואר בוגר ומוסמך בסיעוד.

ניסיון מקצועי של 11 שנים במיילדות וכן 4 שנים בהדרכה קלינית.

כיום מיילדת בבית חולים "שמיר – אסף הרופא", חברה בועדת תרבות מחלקתית והחל מ-2013 נציגת חדר לידה בארגון. שותפה פעילה בהובלת ימי עיון, כנסים מקצועיים, אירועי תרבות, הקמת עמודי פייסבוק, וכן העלאת היוזמה בבניית אתר אינטרנט חדש.

אני מסורה לתחום העיסוק שלי וגאה בו, בעלת מעוף וחשיבה יצירתית.

אני מאמינה כי יש ביכולתי להמשיך לתרום ולקדם את צרכי הארגון, שבעידן הנוכחי נדרש מחד למיתוג מקצועי וייצוג הולם מול הגורמים המשפיעים במשק ומאידך לבית חם, מקצועי וחברתי לכלל חברות ארגון המיילדות בישראל.

גילה זרביב , יושבת ראש ועדת מדיה בארגון המיילדות בישראל

שלום וברכה! שמי גילה זרביב. אני בת 36, נשואה ליונתן רופא אונקולוג בהדסה ואמא ל 4 ילדים מושלמים!

עליתי לארץ מפיטסברג, ואני בוגרת ישיבה יוניברסיטי, עם תואר שני בסיעוד בבריאות האישה מהאוניברסיטה העברית בדרך לדוקטורט.

אני מורה בבית הספר לסיעוד בהדסה, חוקרת במספר מחקרים, מרצה בכמה בתי ספר לסיעוד, מיילדות, תואר שני, וקורסים על בסיס, ונותנים וובינרים ברמה ארצי ובינלאומית בנושא קורונה, הריון, החיסון, ולידה.

אני גם אוהבת לרוץ אחרי משמרת ערב או לפני משמרת בוקר וחיה על קפה.

יש לי את הזכות להיות הנציגת של הדסה עין כרם בארגון המיילדות ונציגת הicm של הארגון. וכמובן אני מעל הכל מיילדת בדם, זיעה, ודמעות שלי.

מטרותיי פשוטות: להמשיך להעלות את תחום המיילדות בארץ ולהרחיב את סמכות המיילדות לרמה בינלאומית, לבנות עתיד של מיילדות מקצועיות וברות הסמכה מתקדמת ותשוקה לתחום, ולספק טיפול ברמה הגבוהה ביותר עבור כל אישה, בן/בת זוגה, ותינוק.