ברוכה הבאה לאזור האישי

ימי לידה/ מינדי לוי

ימי לידה: תולדותיה של מיילדת / מינדי לוי

קיים קשר של משמעות בין לידה לבין טראומה.
הקשר החשוב הזה הפך להיות הלב של העבודה, המחקר, ההוראה והכתיבה של המיילדת מינדי לוי. היא מאמינה שבממשק הקריטי הזה, שבו טראומה ואימהוּת נפגשות, יש פוטנציאל גם לפגיעה חמורה וגם לריפוי עמוק.
ימי לידה: תולדותיה של מיילדת מספר את קורותיה של מיילדת רגישה לטראומה. הספר מספר איך לוי למדה להקשיב וללמוד מכל אישה שהיא לוותה הוא על הטעויות שהיא עשתה והשיעורים שהיא למדה. הוא על הפוטנציאל לריפוי שטמון בתוך כל אחת ואחד מאיתנו. הוא על הדרכים המגוונות בהן אנחנו יולדות ונולדות, כל פעם בדרך חדשה.
בכל מקום על הפלנטה יש פוטנציאל לריפוי במהלך הלידה, באותה מידה כמו סכנה לשחזור, החמרה והעמקה של טראומות קיימות. זה תלוי בנו – המיילדות, האימהות, הבנות, המלוות. תמיד יהיו נסיבות מעבר לשליטה שלנו  זו עובדת חיים. אבל הריפוי הוא בחירה שאנחנו עושות, והמסע מתחיל כשאנחנו בוחרות ליצור את החוויה המתקנת, לחפש דרך טובה יותר, למצוא מקום עוטף יותר, ללמוד גישה חדשה, לגלות את אופן התמיכה המתאים ולחפור עמוק יותר בתוך עצמנו במטרה לגלות מה באמת נכון עבורנו.

מינדי לוי באה לבקר בארץ בגיל 23 מארה"ב ונשארה כאן מאז. היא ובן זוגה אבנר גרים בבית לחם הגלילית, איפה שגידלו את שלושת ילדיהם, עטופים בירק וקהילה. היא עבדה כמיילדת במשך 25 שנה – 10 שנים בבית חולים בני ציון בחיפה ועוד 15 שנה בתור מיילדת בית. היום היא פסיכותרפיסטית גוף-נפש, מטפלת בטראומה, ומלמדת את הדור הבא של המיילדות..