ברוכה הבאה לאזור האישי

כשלא הכול עובד לפי התכנון

לפעמים חלומות לא מתגשמים. נשים רבות, כחלק מההכנה ללידה, מכינות תכנית לידה כך שכשאישה מגיעה ללידה יש לה לעיתים קרובות מושג די ברור איך היא רואה את הלידה שלה ומה היא מבקשת עבור עצמה.

זה יכול להיות חלום על לידה טבעית בלי התערבויות, וזה יכול להיות ידיעה ברורה שבלי אפידורל אין לידה. מאד חשוב כשמגיעים לחדר לידה לשתף את המיילדת בדברים שחשובים לך, לבדוק איתה מה ריאלי ומה לא אפשרי ולמה. התקשורת שאת מבססת עם המיילדת במפגש הראשוני הוא קריטי. השיתוף של המיילדת יסייע לשתיכן לעשות את המירב להגשמת החלומות וללדת בדיוק כפי שנכון לך. אבל למרות כל זאת, לעתים יש צורך להתמודד עם מציאות שונה.

כשהלידה לא מתקדמת כמתוכנן - ארגון המיילדות בישראל

מה יכול להשתנות?

כאשר הלידה מתעכבת, ואת מותשת ומתחילה לשקול אפידורל כדי שתוכלי לישון ולאגור כוח. או למרות כל המאמץ האדיר שעשית והתנועתיות וההקשבה לגוף, נוצר מצב בו את לוחצת בכל הכוח, אבל התינוק חייב לצאת עכשיו כי הוא במצוקה, והצוות הרפואי אומר שצריך לידת ואקום, או אפילו ייתכן מצב בו הצוות הרפואי מזהה מצוקה עוברית משמעותית רחוק מלידה וממליץ לך על קיסרי חירום.

לפעמים החלומות לא מתגשמים כבר בכניסה לחדר לידה, למשל כשאת מגיעה בפתיחה מאד גדולה ואין זמן לקבל אפידורל לפני שאת יולדת ואת מוצאת עצמך בלידה טבעית לא מתוכננת.

אומרים שאנחנו עושים תוכניות ואלוהים צוחק…..

 

איך מתמודדים?

כל לידה טובה מתחילה בהכנה. וההכנה הכי טובה היא לזכור, שכל תוכנית היא בסיס לשינויים. שתמיד תהיה לך תוכנית מגירה, ולדעת שתעשי הכול למען הלידה שאת חולמת עליה, וזה בסדר אם באמצע הדרך התוכניות משתנות.

מה שיכול לעזור בשלב הזה היא "זרימה" או בשפה יותר מקצועית, גמישות מחשבתית ולקבל את התנועה בין האפשרויות.

ההכנה הכי חשובה היא ללמוד להיות קשובה לעצמך ולמה נכון לך באותו רגע, ולהיעזר במיילדת למצוא את הדרך שמתאימה לך בהתאם לתנאים הקיימים ואשר אותם אנחנו לא יכולים לתכנן.

כשהתוכנית משתנה, כדאי לשתף את המיילדת בתחושות שלך ולבקש מהצוות הסבר על מה שעומד לקרות ומה האפשרויות השונות ומשמעותן. ידע הוא כוח. ההמלצה שלנו, שתפי את המיילדת ברצונות שלך כבר בתחילת הדרך, זה יקל עליה למצוא את הדרך לעזור לך בצורה הנכונה ביותר עבורך בתנאים החדשים שנוצרו.

את לא לבד!

לפעמים לא יהיה זמן לדיון מעמיק בגלל הדחיפות ולעיתים לא תהיי מסוגלת באמצע לידה להבין לעומק מה קורה. חשוב שהמלווה ידע מה מצופה ממנו במקרים כאלה.

ואחרי הלידה? ספרי את סיפור הלידה שלך. ואם את מרגישה צורך בכך חפשי אשת מקצוע לתהליך של עיבוד לידה.

החוויה והדרך חשובים והמטרה של כולנו היא אימא בריאה ותינוק בריא. מה שלא יקרה בלידה שלך, תמיד תזכרי שאת מוקפת אנשים שכל רצונם לעזור לך.

אנחנו המיילדות שם בשבילך למצוא יחד את הדרך.

שינוי תוכנית הלידה - ארגון המיילדות בישראל

כתבה:

קרן לויטין, מיילדת, מרצה בכירה במחלקה לסיעוד אוניברסיטת בן גוריון

קהילת הפייסבוק של הריוניות ולאחר לידה מחכה לך

#מיהמיילדתשלך? הוא הסלוגן שלנו, של ארגון המיילדות, וחלק ממנו קורה גם בקהילת הפייסבוק שהקמנו עבורך, ההריונית והיולדת. האם לרך הנולד.

מיילדות מוסמכות מחכות לענות על שאלותייך ולקרא את השיתופים שלכן בכל הקשור להריון, לידה ומה שביניהם.

מוזמנת להצטרף אלינו לשיח בלינק. את לא לבד

קבוצת הפייסבוק מילה של מיילדת להריוניות ולנשים שילדו