סמדר שלומוביץ

מחוז מרכז

קצת עלי

כבר בילדותי התאהבתי בטבע, הסתקרנתי לגלות את סודות המדע והוקסמתי מפלאי הגוף האנושי. כך נסללה דרכי לאורך השנים, ובשנת 2005 סיימתי תואר ראשון במדעי הרפואה. זו הייתה גם השנה שבה נולד בני הבכור ובמהלך ההיריון והלידה שלו, נרקם החלום שלי להיות מיילדת.
בשנת 2016 סיימתי את מסלול ההסמכה שלי למיילדות והתחלתי לעבוד כמיילדת במרכז הרפואי 'מאיר', שם אני עובדת עד היום ומרגישה בכל יום שאני במקום ובמקצוע הנכונים.
עם זאת, לאורך הדרך, הבנתי עד כמה חשוב שלכל יולדת תהיה מעטפת תומכת גם בתקופת ההיריון ולאחר הלידה. לכן, יצאתי לרכוש ידע נוסף בתחומים שונים. בשנת 2021 הקמתי עסק עצמאי שבו אני מלווה נשים לאורך ההיריון ולאחר הלידה, מכינה זוגות ללידה ובמסגרתו אף ערכנו סדנאות, הרצאות ומפגשים קבוצתיים בנושאים רלבנטיים ומעגלי אימהות לנשים אחרי לידה.
לפני כשנה, הצטרפתי לפרויקט "מיילדת מחודש ראשון" של ארגון המיילדות וקופ"ח כללית ולצד עבודתי העצמאית ובחדר לידה אני גם מלווה נשים במרפאת 'אמיר' בצורן.

 
רקע מקצועי והכשרות שאספתי עם השנים:
• תואר ראשון במדעי הרפואה – Florida Atlantic University
• לימודי אחיות בבית החולים מאיר בכפר – סבא
• לימודי מיילדות בבית החולים רמב"ם, חיפה
• מדריכת הכנה ללידה בבית החולים, בקהילה ובאופן פרטני ואישי לפי צרכיה של היולדת.
• בוגרת קורס BOT – גישה טיפולית המעניקה מענה רגשי בתקופת ההריון ולקראת הלידה.
• בוגרת קורס ארומתרפיה להריון ולידה מטעם Royal College of Midwifery בלונדון

האג'נדה המיילדותית שלי

כמיילדות אנו פוגשות נשים בשלבים המשמעותיים בחייהן ויש לנו את הזכות לסייע, להקשיב, להדריך, ללמד וכן להוביל לשינויים חיוביים בפן הבריאותי והרגשי בחייהן, ומכאן שיש לנו השפעה ותרומה חשובה גם לקהילה ולחברה כולה. עם זכות גדולה מגיעה גם אחריות גדולה ואני מאמינה שזוהי חובתנו להמשיך ללמוד, להתעדכן, להתקדם ולחשוב על דרכים נוספות בהן נוכל להעניק ליולדות שלנו טיפול מיטבי, הוליסטי, מקצועי ומותאם לכל יולדת.
על כן, במסגרת פעילותי בארגון המיילדות ארצה לקדם את תחום המחקר בקרב מיילדות, ליצור שיתופי פעולה בין מיילדות ונשות מקצוע בארץ ובעולם, לחשוב על עוד דרכים בהן נוכל להעשיר את הידע שלנו ולהרחיב את סמכויותינו ולקדם את מודל הליווי המיילדותי בישראל.
בנוסף, כדי שנוכל ליישם את הידע המקצועי שלנו בשטח, חשוב שיהיו לנו הכלים, ההרשאות והאישורים המתאימים. לשם כך, חשוב שנסביר ונזכיר למטופלות וכן לצוותים שעובדים לצידנו מה תפקידינו ומדוע אנחנו המתאימות ביותר לבצע אותו.
במהלך פעילותי בארגון אייצג אותנו בכבוד ובגאווה ואעשה ככל יכולתי כדי לספר לכולם על העבודה המופלאה שלנו.

כישורים מיוחדים

אני אוהבת תיאטרון ובצעירותי אף למדתי משחק והשתתפתי בהצגות – אני מרגישה שהכישורים שרכשתי במהלך לימודי התיאטרון הולכים איתי עד היום והקנו לי חשיבה יצירתית ויכולת להדריך ולהציג דברים באופן אחר ומעניין.
גם כתיבה היא כישרון שרכשתי ושיפרתי במהלך השנים – לכל מקום אני נושאת איתי מחברת כדי שאוכל לכתוב על חוויות שחוויתי, אנשים שפגשתי, מחשבות, רעיונות ועוד. כל אלו הפכו עם הזמן לאוסף של פוסטים, שירים וסיפורים קצרים.
עוד כישרון אחרון שטיפחתי הוא היכולת ללמוד – אני אוהבת לקרוא, לחקור, לעבד את המידע ולחשוב כיצד הוא משמעותי עבורי.
אני מקווה שאוכל להשתמש בכישרונות אלו כדי להמשיך בעשייה החשובה של ארגון המיילדות בישראל.