סיכום שנת 2020

מיילדות יקרות

הנה חלפה לה שנת 2020 ו-וואווו איזו שנה זאת הייתה.

ציפינו לשנה זו בקוצר רוח. שנת 2020 הוגדרה כשנת האחות ושנת המיילדת הבינלאומית.

הקדישו לנו את השנה!. ההתרגשות הייתה בעיצומה, כתבנו שיר, הרמנו מופע, אירוע גדול תוכנן ועוצב. הבטחנו הפתעות ושמחות, רצינו לחגוג את השנה בגדול!!!

ואז, הגיעה הקורונה וטרפה את כל הקלפים. כל העולם חויב לחשב מסלול מחדש. מי היה מאמין- אנו עדים להתרחשות היסטורית, מגיפה עולמית, מטילה אימתה על העולם והעולם כמרקחה.

התמונות מסין, איטליה וספרד מטילות מורא ופחד. הגבולות נסגרים, בארץ הפערים מתעצמים, הפגנות, אבטלה, סגר, רחובות ריקים מאדם. דאגה, בדידות, גל ראשון גל שני גל שלישי?

הכל עומד במקום…

אבל המיילדות, עוד מימי שפרה ופועה, לא נותנות לגזרות מלמעלה לעצור אותן. להיפך, הן מזהות מייד את שינוי המגמה ומצמיחות טוב מרע. הן אומרות לנשים כולן,  אני איתך!

מתוך הסגר נולד הזום וכל הגבולות נפרצו. חדרי הלידה הפכו לגוף אחד ומיילדות ישראל התאחדו לנחשול גדול. בזכות הזום הצלחנו לחזק את הקשר עם כל נציגות בתי החולים, אספנו מידע, גילינו צרכים, הארגון ניער את האבק עם כוחות מחודשים והתחלנו למלא את המדפים.

ועדת לימודי המשך פרצה בכל המרץ עם קורסים, סדנאות, הרצאות, מיינדפולנס, מיניות, לידה טבעית וימי עיון. ללא הגבלת זמן ומרחק, הזום קרב אותנו. ועדת מדיה חידשה את האתר, פתחה קבוצת פייסבוק למיילדות בלבד, התחלנו לצלם סרטוני תדמית ולחזק את מעמדנו מול היולדות ומול מקבלי ההחלטות. כשהמסר ליולדת הוא אחד, חזק וברור, אני איתך!

בחג החנוכה רקדו כל המיילדות בכל בתי החולים ויצאנו בפרויקט " מפיצות אור" למען נשים.

תהליכים אלה כבר קורים ובעקבותיהם בשנת 2021 נמשיך במלוא המרץ, נפתח קורס לליווי הריון, נשנה את מעקב ההיריון הנהוג כיום ונבנה תוכנית למעקב הריון צמוד ע״י מיילדת מרגע גילוי ההיריון ועד ללידה – מיילדת ליולדת, אני איתך!

קבוצת פייסבוק נוספת תפתח, בה יולדות ישראל יקבלו מענה מקצועי ממיילדות מוסמכות בתחומים שונים. שוב אנו אמרות ליולדת: אני איתך!

ועוד המון תכניות גדולות ומרגשות לעתיד.

ללא ספק, אנחנו יכולות להגיד ששנת 2020 הייתה שנת המיילדת במדינת ישראל.

לסיכום, מיילדות יקרות

אני רוצה לומר לכן תודה על עבודת הקודש היום יומית בה אתן עוסקות, גם בימי קורונה, בחירוף נפש אתן מלוות באהבה, ברכות, בכבוד ומקצועיות יולדות אשר נאלצות ללדת בחשש, לבד, בתקופה של חוסר וודאות. מבעד למסכות עיניכן המחייכות, הידיים המלטפות והמקצועיות ממשיכות לשנות עולמות ולטוות זיכרונות של העצמה וכוחות בנשים היולדות. גם היום מיילדת ליולדת תמיד אומרת: אני איתך!

מאחלת לכן המשך עשייה פוריה, לידות קלות, חוויות טובות, תינוקות בריאים ואימהות שמחות.

ואני איתך

איריס רז יו״ר ארגון המיילדות